ZAPRASZAMY DO REWALA

Co robić nad morzem podczas złej pogody?


Wybierasz się nad wakacje nad morzem, ale prognozy pogody nie napawają optymizmem? Nie martw się – nad morzem jest mnóstwo atrakcji na niepogodę i można bardzo ciekawie spędzić czas. Miłośnicy plażowania mogą być nieco zawiedzeni, ale każde wakacje nawet pomimo kiepskiej pogody można dobrze zaplanować. Nie sposób nudzić się w ośrodku wczasowym Rewal z basenem, który zapewni namiastkę słonecznej plaży w nieco gorszą pogodę. Nieopodal ośrodka funkcjonuje park wieloryba, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o Bałtyku i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Deszczowe wakacje nad morzem

Jeśli pogoda nie pozwala na plażowanie to nic straconego – nad morzem funkcjonuje aquapark, czyli kompleks basenów z wielką zjeżdżalnią, saunarium i zamkiem piratów. Z basenami graniczy zbiornik wodny z rekinami, które można podziwiać z półprzeźroczystej zjeżdżalni. Dla miłośników zwierząt morskich polecamy wycieczkę do fokarium, gdzie można obserwować codzienne zwyczaje tych uroczych zwierząt.

Nudzić nie będą się także amatorzy sportów zimowych – w Gdańsku działa całoroczny stok narciarski, który dostarczy wrażeń dla całej rodziny. A na spacer warto wybrać się do ogrodów tematycznych Hortulus, które stanowią zespół ogrodów pokazowych – jest co zobaczyć, a do przechadzki nie zniechęci nawet brzydka pogoda.

Przeczytaj również: Dlaczego warto wybrać hotel z własną restauracją?

Nad morzem nie można się nudzić

Brak słonecznej pogody to nie powód, aby nie pójść na plaże i nie pozwiedzać okolicy. Rewal to wyjątkowe miejsce i piękne piaszczyste plaże poprzecinane urwistymi klifami. Wzdłuż linii brzegowej dostępne jest wiele tras pieszych i rowerowych, z których można podziewać nadmorski krajobraz. Spacer po plaży pozwoli pooddychać nasyconym jodem powietrzem. Odwiedzić można pobliską latarnię morską i poobserwować zachód słońca oraz poszukać muszli wyrzuconych przez morze. Wystarczy założyć kurtkę przeciwdeszczową i w drogę!

Wróć