ZAPRASZAMY DO REWALA

Co zwiedzić w okolicach Rewala?


Rewal to miejscowość z kąpieliskiem morskim znajdująca się w północno-zachodniej Polsce. Centrum Rewalu od plaży dzieli zaledwie 4 km, a kąpielisko obejmuje aż 300 m linii brzegowej. Piaszczysta plaża to bez wątpienia największa atrakcja Rewalu. W okresie wakacyjnym na plaży przygotowywane są dodatkowe atrakcje dla dzieci jak na przykład zjeżdżalnie i dmuchane konstrukcje. Na plaży pracują ratownicy, a więc jest to bezpieczne miejsce na rodzinny urlop. Czysta i piaszczysta plaża każdego roku przyciąga wielu turystów z całego kraju, a nasz ośrodek wczasowy blisko morza oferuje komfortowe pokoje w przystępnych cenach.

Wzdłuż plaży przebiega deptak spacerowy zwieńczony platformą widokową – jest to świetnie miejsce na podziwianie zachodów słońca o każdej porze roku. Ponadto w Rewalu jest mnóstwo szlaków rowerowo-pieszych, a więc jest to idealna miejscowość dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Oprócz tego w Rewalu funkcjonuje wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

Jakie atrakcje dla turystów dostępne są w Rewalu?

Wystawa klocków Logo, Bajkowa Chata, Plac Wielorybów i Park Linowy to obowiązkowe punkty na mapie Rewalu, które powinien odwiedzić każdy turysta. Oprócz tego w Rewalu funkcjonuje stacja kolejki wąskotorowej, gdzie organizowane są wycieczki po Rewalu wraz z przewodnikiem oraz imprezy integracyjne. Kursy odbywają się przez cały sezon letni. Nieopodal Rewalu znajduje się latarnia morska w Niechobrzu z tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę morza i plaży oraz pobliskich miejscowości. Taras widokowy znajduje się na wysokości 36 m, a nieco wyżej mieści się szklana laterna z urządzeniem optycznym. Latarnia w Niechobrzu wpisana została do rejestru zabytków.

Wróć