ZAPRASZAMY DO REWALA

O jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać podczas pobytu nad wodą?


W czasie urlopu dużą część czasu wolnego spędzamy nad wodą i to nie tylko na otwartym akwenie, ale i na basenach. Taki wypoczynek jest przyjemny, ale musimy pamiętać, aby był przede wszystkim bezpieczny.

Dlaczego warto wypoczywać nad wodą?

Planując urlop, bardzo często zwracamy uwagę, czy w pobliżu jest akwen wodny. Ochłoda i relaks to oczywiście najistotniejsza zaleta odpoczynku nad wodą. Morze, jezioro, czy basen dają wspaniałą ulgę w gorące dni. Zarezerwujmy pobyt w ośrodku wypoczynkowym POLONIA nad Bałtykiem, a będziemy wypoczywać blisko morza, a także otrzymamy możliwość korzystania z basenu. Zarówno plaża, jak i basen oferują opiekę ratownika wodnego. Dzięki takiej propozycji możemy bezpiecznie wypoczywać i zażywać kąpieli w wodzie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wypoczywają z dziećmi. Należy pamiętać, że nawet obecność ratownika nie zwalnia rodziców czy opiekunów z pilnowania dzieci.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą

Istotną sprawą jest zachowanie rozsądku, tak aby wypoczynek był radosny, przyjemny i bezpieczny. Musimy mieć dużą świadomość różnych zagrożeń, nawet dla dobrego pływaka woda może być niebezpieczna. Przede wszystkim nie możemy przeceniać swoich umiejętności pływackich. Nie powinno się skakać w nieznanych miejscach, gdyż może się to wiązać z utratą zdrowia, a nawet życia. Przed wejściem do wody koniecznie należy się przygotować, nie wolno wchodzić rozgrzanym, aby nie doprowadzić do wstrząsu termicznego. Absolutnie nie wolno wchodzić do wody po alkoholu, czy też innych używkach, niebezpieczne jest także pływanie po obfitym posiłku. Następną zasadą jest unikanie kąpieli w miejscach niestrzeżonych oraz w miejscach, w których kąpiel jest zakazana. Najkorzystniej pływać w miejscach, które są dobrze nam znane, a zabawy w wodzie powinny być dostosowane do umiejętności pływackich. Należy unikać niebezpiecznych zachowań, a dzieciom koniecznie należy zakładać kamizelki ratunkowe, rękawki, czy dmuchane kółka.

Czytaj dalej: Z jakim wyprzedzeniem rezerwować noclegi nad morzem?

Wróć